Otwarte: Pon  – Pią: 08:00 – 17:00, Sob: nieczynne

Panele winylowe na klik

Panele winylowe na klik wciąż zyskują na popularności, a to wszystko dzięki bardzo prostej metodzie montażu i wysokiej trwałości. To najlepszy wybór, jeżeli potrzebujemy w krótkim czasie wymienić podłogę na taką, która będzie służyła nam przez wiele lat. Poznaj zalety wykorzystania tego rodzaju materiału w swoim domu lub miejscu pracy.
Czym są panele winylowe na KLIK?
Wybierając panele winylowe na klik możemy mieć pewność, że jest to rozwiązanie odpowiednie do każdego pomieszczenia. Materiał ten bardzo dobrze tłumi dźwięki i zapewnia odpowiednią akustykę. Szeroki wybór wzorów sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Panele winylowe mogą imitować drewno, ale w odróżnieniu od tego naturalnego surowca – są odporniejsze na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Panele winylowe są materiałem odpowiednim do cięcia, dlatego w prosty sposób możemy dostosować je do podłoża we wnętrzach o nietypowym kształcie. Mają niewielką grubość, dlatego sam proces docinania nie stanowi problemu nawet dla amatora. Ze względu na dużą trwałość można je stosować w pomieszczeniach mocno eksploatowanych (jak np. miejscach użytku publicznego), a estetyczny wygląd zachowany jest na wiele długich lat. Nowoczesny design sprawdza się w przypadku każdego stylu, ponieważ panele winylowe mogą imitować beton, drewno i inne rodzaje posadzek.
Jak układać panele winylowe na KLIK?
W przypadku samodzielnego montażu – panele winylowe nie sprawiają żadnego problemu. Zwłaszcza, jeżeli są to wnętrza nowe, zaraz po remoncie. Podstawową kwestię stanowi samo podłoże – jeżeli jest równe, wtedy możemy przystąpić do układania paneli. Nierówna podłoga wymaga jednak dodatkowych prac, które przyniosą jednak wymierny efekt w przyszłości.

Panele winylowe na KLIK są cienkie, ale niezwykle wytrzymałe. Przed montażem należy ułożyć na podłodze specjalny podkład, który jest niezbędny do wykonania dalszych prac. Następnie zaczynamy od narożnika. Należy pamiętać, że za każdym razem musi zostać zachowana 5 mm odległość materiału od ściany. W tym celu mogą być pomocne klocki dystansowe.

Panele łączymy ze sobą poprzez przyłożenie pierwszego elementu od góry i delikatnego opuszczenia. W tym momencie powinniśmy usłyszeć bardzo charakterystyczne kliknięcie, które oznacza, że oba fragmenty zostały złączone. Dokładne przyleganie paneli to konieczność, aby uzyskać solidne podłoże. Podczas prac możemy użyć gumowego młotka, aby upewnić się, że łączenia są mocne i dokładne.
Jak pielęgnować panele winylowe na KLIK?
Panele winylowe z podkładem to gwarancja, że nowy materiał będzie solidny i trwały. Pielęgnacja wcale nie jest szczególnie skomplikowana i wymagająca. Materiał traktujemy dokładnie tak, jak inne panele – myjemy przy użyciu letniej wody wraz z dodatkiem delikatnych detergentów.  Łatwość czyszczenia sprawia, że jest to materiał, który chętnie wybierany jest zarówno w miejscach pracy, jak i domu – także w pokojach dziecięcych, gdzie wymagana jest bezpieczna podłoga.

Zadzwoń teraz