Listwy Döllken

Oferta Paneli Winylowych do samodzielnego montażu

Każdy, kto planuje remont czy przeprowadzkę, zastanawia się nad tym, jaki materiał zastosować na podłogę. Idealna posadzka powinna być przede wszystkim estetyczna, prosta w montażu, łatwa do utrzymania w czystości oraz wytrzymała. Oprócz klasycznych rozwiązań, proponujemy Wam również panele i płytki winylowe lub LVT (ang. Luxury Vinyl Tile), czyli tzw. Luksusowe Płytki Winylowe. Tego typu posadzki już od lat cieszą się dużym powodzeniem w zachodniej i południowej Europie. Ich zalety zaczęli doceniać również Polacy. Co to panele winylowe i czym różnią się od standardowych rozwiązań?

Panele winylowe składają się z kilku warstw winylu, stanowiących rdzeń, oraz z drobno drukowanej, winylowej warstwy dekoracyjnej. Zarówno wielkością, jak i wyglądem przypominają standardowe panele drewniane i laminowane. To, co je charakteryzuje, to przede wszystkim duża elastyczność, trwałość oraz wytrzymałość. Ich zaletą jest także estetyczny i elegancki wygląd, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych. Tutaj znajdziecie Państwo ogromny wybór Paneli Winylowych na klik, które są niezwykle łatwe w montażu i poradzi sobie z nim każda złotarączka! Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty! 

Listwy przypodłogowe

Niezależnie od tego, jaką podłogę wybierzemy – warto pamiętać o zamontowaniu listew przypodłogowych. Oferujemy Państwu najwyższej jakości materiały, które pochodzą od sprawdzonych producentów znanych z tworzenia produktów wysokiej jakości. Elementy te są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale są także na tyle uniwersalne, że można użyć ich w każdym wnętrzu – począwszy od przestrzeni biurowej, aż po domowe zacisze.

Kiedy zastosować listwy przypodłogowe?

Na zamontowanie listew przypodłogowych warto zdecydować się zaraz po skończeniu prac remontowych – w tym również po ułożeniu nowej podłogi. Jest to element, który nie tylko doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu, ale który posiada także szereg innych zalet. Te natomiast sprawiają, że listwy przypodłogowe są niezwykle funkcjonalnym i uniwersalnym dodatkiem, który potrzebny jest w każdym pomieszczeniu – niezależnie od jego przeznaczenia.

Przede wszystkim listwy maskują szczelinę dylatacyjną i chronią podłogę przed powstawaniem niechcianych wybrzuszeń (a te mogą pojawić się przy zbyt dużej wilgoci).

Listwy przypodłogowe pomagają także ukryć pewne skazy i braki, które widoczne są na łączeniu ściany z podłogą, a które powstają najczęściej podczas malowania lub tapetowania. Dodatkowo mają również funkcję ochroną – podczas mycia i odkurzania podłogi nie musimy martwić się, że mop czy odkurzacz zarysuje świeżo pomalowaną ścianę. Sam proces sprzątania również jest znacznie prostszy, ponieważ są to elementy łatwe w czyszczeniu i nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Tak zwane listwy rdzeniowe – dostępne na naszej stronie – są unikatowym projektem, który powstał po wielu latach badań przeprowadzonych w zakresie produkcji listew przypodłogowych. Firma Döllken znana jest jako światowy lider, który specjalizuje się w tworzeniu właśnie listew rdzeniowych. W tym przypadku – w odróżnieniu od innych modeli – rdzeń wykonany jest z HDF-u, a następnie dokładnie pokryty bezchlorowym tworzywem. Dzięki temu możliwe było zaprojektowanie elementu niezwykle elastycznego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Na naszej stronie znajdą Państwo uniwersalne listwy, które doskonale pasują do większości podłóg. Dostępne są następujące modele:

  • Cubu Decor,
  • Cubu flex life,
  • Cubu flex life XL,
  • Cubu flex life Premium,
  • oraz listwy w stylu hamburskim.

Każda z dostępnych listew charakteryzuje się niezwykłą trwałością, a szeroki asortyment pozwala dopasować styl listwy do wystroju wnętrza. W poszczególnych modelach możliwa jest także instalacja nowoczesnych i efektownych słupków wykończeniowych.

Jak zamontować listwy przypodłogowe?

W przypadku powyższych listew przypodłogowych możliwy jest bardzo prosty i niezwykle szybki montaż. Produkty firmy Döllken można bez trudu zamontować samodzielnie, a podstawowym i niezbędnym w tym przypadku dodatkiem jest specjalny, termopotliwy klej oferowany przez tego samego producenta. Przydatnym narzędziem może także okazać się gilotyna, dzięki której możliwy jest proces cięcia listew.

Call Now ButtonZadzwoń teraz