Otwarte: Pon  – Pią: 08:00 – 17:00, Sob: nieczynne

Listwy Döllken

Listwy przypodłogowe

Niezależnie od tego, jaką podłogę wybierzemy – warto pamiętać o zamontowaniu listew przypodłogowych. Oferujemy Państwu najwyższej jakości materiały, które pochodzą od sprawdzonych producentów znanych z tworzenia produktów wysokiej jakości. Elementy te są nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale są także na tyle uniwersalne, że można użyć ich w każdym wnętrzu – począwszy od przestrzeni biurowej, aż po domowe zacisze.

Kiedy zastosować listwy przypodłogowe?

Na zamontowanie listew przypodłogowych warto zdecydować się zaraz po skończeniu prac remontowych – w tym również po ułożeniu nowej podłogi. Jest to element, który nie tylko doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu, ale który posiada także szereg innych zalet. Te natomiast sprawiają, że listwy przypodłogowe są niezwykle funkcjonalnym i uniwersalnym dodatkiem, który potrzebny jest w każdym pomieszczeniu – niezależnie od jego przeznaczenia.

Przede wszystkim listwy maskują szczelinę dylatacyjną i chronią podłogę przed powstawaniem niechcianych wybrzuszeń (a te mogą pojawić się przy zbyt dużej wilgoci).

Listwy przypodłogowe pomagają także ukryć pewne skazy i braki, które widoczne są na łączeniu ściany z podłogą, a które powstają najczęściej podczas malowania lub tapetowania. Dodatkowo mają również funkcję ochroną – podczas mycia i odkurzania podłogi nie musimy martwić się, że mop czy odkurzacz zarysuje świeżo pomalowaną ścianę. Sam proces sprzątania również jest znacznie prostszy, ponieważ są to elementy łatwe w czyszczeniu i nie wymagają szczególnej pielęgnacji.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać?

Tak zwane listwy rdzeniowe – dostępne na naszej stronie – są unikatowym projektem, który powstał po wielu latach badań przeprowadzonych w zakresie produkcji listew przypodłogowych. Firma Döllken znana jest jako światowy lider, który specjalizuje się w tworzeniu właśnie listew rdzeniowych. W tym przypadku – w odróżnieniu od innych modeli – rdzeń wykonany jest z HDF-u, a następnie dokładnie pokryty bezchlorowym tworzywem. Dzięki temu możliwe było zaprojektowanie elementu niezwykle elastycznego, a jednocześnie odpornego na uszkodzenia mechaniczne.

Na naszej stronie znajdą Państwo uniwersalne listwy, które doskonale pasują do większości podłóg. Dostępne są następujące modele:

  • Cubu Decor,
  • Cubu flex life,
  • Cubu flex life XL,
  • Cubu flex life Premium,
  • oraz listwy w stylu hamburskim.

Każda z dostępnych listew charakteryzuje się niezwykłą trwałością, a szeroki asortyment pozwala dopasować styl listwy do wystroju wnętrza. W poszczególnych modelach możliwa jest także instalacja nowoczesnych i efektownych słupków wykończeniowych.

Jak zamontować listwy przypodłogowe?

W przypadku powyższych listew przypodłogowych możliwy jest bardzo prosty i niezwykle szybki montaż. Produkty firmy Döllken można bez trudu zamontować samodzielnie, a podstawowym i niezbędnym w tym przypadku dodatkiem jest specjalny, termopotliwy klej oferowany przez tego samego producenta. Przydatnym narzędziem może także okazać się gilotyna, dzięki której możliwy jest proces cięcia listew.

Zadzwoń teraz