Podłogi

Panele Winylowe

Panele winylowe – luksus w Twoim wnętrzu 

Każdy, kto planuje remont czy przeprowadzkę, zastanawia się nad tym, jaki materiał zastosować na podłogę. Idealna posadzka powinna być przede wszystkim estetyczna, prosta w montażu, łatwa do utrzymania w czystości oraz wytrzymała. Oprócz klasycznych rozwiązań, proponujemy Wam również panele i płytki winylowe lub LVT (ang. Luxury Vinyl Tile), czyli tzw. Luksusowe Płytki Winylowe. Tego typu posadzki już od lat cieszą się dużym powodzeniem w zachodniej i południowej Europie. Ich zalety zaczęli doceniać również Polacy. Co to panele winylowe i czym różnią się od standardowych rozwiązań? 
Panele winylowe 1
Panele winylowe 2
Panele winylowe 3

Panele winylowe składają się z kilku warstw winylu, stanowiących rdzeń, oraz z drobno drukowanej, winylowej warstwy dekoracyjnej. Zarówno wielkością, jak i wyglądem przypominają standardowe panele drewniane i laminowane. To, co je charakteryzuje, to przede wszystkim duża elastyczność, trwałość oraz wytrzymałość. Ich zaletą jest także estetyczny i elegancki wygląd, który zachwyci nawet najbardziej wybrednych.

Jakie panele winylowe mamy do wyboru?

Podłoga winylowa może imitować strukturę drewna, kamienia, płytek czy betonu. Z tego też powodu będzie świetną alternatywą dla płytek ceramicznych czy paneli drewnianych. Niezależnie od tego, w jakim stylu urządzasz wnętrze, z łatwością dopasujesz odpowiedni wzór posadzki winylowej. Zaletą paneli jest możliwość ich stosowania we wszystkich pomieszczeniach, również na ogrzewanie podłogowe. Możemy dowolnie łączyć wzory. Panele winylowe będą też dobrze się komponować z innymi rodzajami podłóg.

 

Jeśli zastanawiacie się, czy posadzka winylowa może być stosowana również w kuchni czy w łazience, odpowiedź jest oczywiście twierdząca. W naszej ofercie posiadamy ponad 1000 wzorów paneli i płytek winylowych, w tym również panele wodoodporne. Producenci, których reprezentujemy, są liderami na rynku LVT w Europie Zachodniej. Polecamy produkty producentów:POLYFLOR, EXPONA, CAVALIO,CAMARO,FUSION, COLONIA; QUICK STEP, VinylTechLab, VINEO, VILIGNO, JORDAN ANSA(JOKA) LINO FATRA, FLEXWOOD, PROJECT, MULTICONTRACT, LG HAUSYS.

Zalety paneli winylowych

Bardzo trwałe i praktyczne

To zasługa wysokiej jakości materiałów oraz renomowanych producentów

Najwyższe klasy ścieralności

Wysoka wytrzymałość na ścieranie, która umożliwia stosowanie paneli w pomieszczeniach narażonych na duży ruch

Wodoodporne

Nie zaszkodzi im rozlana woda, dlatego możemy stosować je w pomieszczeniach narażonych na wilgoć

Ciche i ciepłe

Podczas chodzenia nie słychać odgłosu kroków, tzw.  stukania

Łatwe w montażu i demontażu

Do wyboru montaż na klej, click, loose-lay

Łatwe do utrzymania w czystości

Wystarczy mop i płyn do mycia podłóg, by w kilka chwil wyczyścić podłogę

Przykłady zastosowania paneli winylowych

Panele i płytki winylowe możemy stosować zarówno w domach, jak i w pomieszczeniach publicznych, narażonych na bardzo duże obciążenie ruchem, wilgoć oraz zabrudzenia. np. w biurach, restauracjach, salach weselnych, szkołach, przychodniach lekarskich, gabinetach i pomieszczeniach socjalnych.

Panele winylowe 4
Panele winylowe 5
Panele winylowe 6

Domy i mieszkania

Panele winylowe można stosować w domach i mieszkaniach, a szczególnie w pomieszczeniach narażonych na wilgoć oraz duży ruch, np. w łazienkach czy w korytarzu.

Lokale użytkowe

Ze względu na swoją wytrzymałość i wysoką klasę ścieralności, panele z powodzeniem możemy stosować w obiektach użytkowych, takich jak restauracje czy hotele.

Panele winylowe 3
Panele winylowe 8
Panele winylowe 9
Zapraszamy

poniedziałek – piątek: godz. 7.00 – 17.00
sobota: godz. 10.00 – 13.00

Masz pytania? Zadzwoń!

+48 502 693 143
+48 502 256 617

Call Now ButtonZadzwoń teraz