Otwarte: Pon  – Pią: 08:00 – 16:00, Sob: nieczynne

W momencie gdy dom już stoi, czas pomyśleć o podłogach. Prawidłowe wykonanie podłóg lub ich generalny remont powinno poprzedzić stworzenie odpowiedniego podkładu. Ten, kto na co dzień wykonuje wylewki mixokretem, wie że to ciężka i często nieprzewidywalna praca. Parametry mieszanki mogą być zbyt niskie, składniki niedoskonałe, a proporcje „na oko” nie zawsze się sprawdzą. Weber przedstawia receptę na te problemy – nowe szybkowiążące spoiwo weberfloor FIBROCEM.

System podłogowy weberfloor FIBROCEM

Zadaniem podkładu jest uzyskania komfortu termicznego i akustycznego oraz hydroizolacja obiektu, czyli zwiększenie odporności podłogi na działanie wody i wilgoci.

Weberfloor FIBROCEM to specjalne, wysokosprawne i szybkowiążące spoiwo przeznaczone do mieszania z kruszywem i wykonywania jastrychów cementowych.

FIBROCEM to nowy produkt w portfolio marki Weber. Zastępuje on zwykły cement, zawiera cenne plastyfikatory, włókna przeciwskurczowe oraz wypełniacze wpływające na jakość mieszanki. Dzięki temu wykonawcy podłogowi po dodaniu zaledwie dwóch dodatkowych składników tj. kruszywa i wody i wymieszaniu w pompie do jastrychów otrzymają zaprawę o świetnych parametrach roboczych i o doskonałej wytrzymałości.

Zastosowanie Fibrocemu

Dla wykonawcy budowlanego liczy się szybkość prac przy jednoczesnym zachowaniu precyzji i jakości. Dzięki użyciu spoiwa weberfloor FIBROCEM może on bez problemu spełnić te wymogi. Przygotowanie jastrychu w mixokrecie ze spoiwem weberfloor FIBROCEM jest proste i intuicyjne. Nie trzeba dodawać „na oko” żadnych włókien przeciwskurczowych czy plastyfikatorów, bo te elementy stanowią już element składowy nowego spoiwa Weber. Weberfloor FIBROCEM jest nie tylko wzmocniony włóknami, które stanowią mikrozbrojenie jastrychu, ale również składa się z najczystszego cementu klinkierowego o wysokiej wytrzymałości bez dodatku popiołów.

W efekcie wykonawcy mogą układać cieńszą warstwę wylewki o wyższej wytrzymałości. Jednocześnie nie muszą przestawiać się na żadną nową technologię, pracują nadal z użyciem pompy do półsuchych jastrychów i z mieszanką o parametrach roboczych do których są przyzwyczajeni.

Cechy produktu

Fibrocem można mieszać z kruszywem bezpośrednio na budowie w proporcjach dostosowanych do potrzeb wytrzymałości, szybkości wiązania oraz rodzaju kruszywa. Fibrocem w przygotowaniu nie zajmuje dużo czasu potrzebnej do obróbki materiału, a to skraca całkowity czas pracy. Na powierzchni można układać płytki już po 3-4 dniach w zależności od proporcji mieszania. Zawiera niezbędne plastyfikatory i dodatki jak również posiada bardzo dobre parametry robocze. Co ważne, po stwardnieniu jest mrozoodporny.

Nowe szybkowiążące spoiwo marki Weber stanowi doskonałą, super efektywną i wygodną alternatywę do zwykłego cementu w mieszance wykonywanej na budowie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz