Rynek podłóg i posadzek z roku na rok się powiększa. Producenci co rusz proponują nowe rozwiązania, czyli podłogi, które nie tylko zachwycają swoją estetyką, ale także są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Takie właśnie są panele i płytki winylowe. Ich wygląd sprawia, że pasują do domów i mieszkań urządzonych w każdym stylu.

Panele winylowe – jakie są ich zalety?

Posadzki winylowe są zwykle wykonane z kilku warstw winylu stanowiących ich rdzeń oraz z drukowanej, dekoracyjnej warstwy winylowej. Mogą występować w formie płytek lub paneli, które wyglądają jak standardowe panele drewniane. Można powiedzieć, że posadzka winylowa to takie połączenie właściwości płytek ceramicznych i wyglądu drewnianych paneli. Podłogi winylowe są bardzo trwałe i odporne na ścieranie. Są dość cienkie, a z racji tego, że można je przyklejać bezpośrednio do podłogi, unikamy odgłosu kroków w trakcie chodzenia. Nic nie skrzypi, nic nie stuka. Montaż paneli winylowych zależy od sposobu ich wykonania. Na rynku znajdziemy panele montowane na klej, clik oraz loose-lay. Te ostatnie, dzięki podkładowi antypoślizgowemu i układaniu bez użycia kleju, montuje się nawet 3 razy szybciej niż standardowe posadzki winylowe.

Kolejną, ważną cechą paneli winylowych jest ich wodoodporność. Już wiele osób sprawdzało, czy rzeczywiście posadzka winylowa może przetrwać zalanie wodą. Okazało się, że jak najbardziej. Dzięki temu panele możemy stosować w praktycznie każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, jak i łazience.

Panele mogą wytrzymać nawet 25 lat. Oczywiście, jak na każdej posadzce, z czasem i na nich mogą pojawiać się drobne rysy. Na szczęście naprawa posadzki winylowej nie jest skomplikowana. Najczęściej wystarczą specjalistyczne preparaty pokrywające, które wylewa się na rysę, by odnowić warstwę ochronną. W przypadku paneli typu loose-lay wymiana nawet całej płytki nie będzie żadnym problemem. Naprawa posadzki przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Posadzka winylowa – dopasuj ją do ulubionego stylu

Posadzka winylowa ma jeszcze jedną zaletę, o której nie powiedzieliśmy, a która sprawia, że możemy dopasować ją niemal do każdego stylu wnętrza. Może bowiem świetnie imitować strukturę drewna, kamienia, płytek czy betonu.

W domu urządzonym w stylu skandynawskim warto zastosować podłogę winylową imitującą drewno. Styl skandynawski to przede wszystkim prostota, minimalizm i właśnie drewno. Świetny efekt drewnianej posadzki uzyskamy m.in. stosując luksusowe płytki winylowe od VinylTechLab. W kolekcjach Natural Wonders oraz Grand Canyon znajdziemy piękne płytki w odcieniach szarości, które idealnie odzwierciedlają styl skandynawski.

Wszelkie imitacje drewna będą też odpowiednie w stylu rustykalnym, gdzie rządzą przede wszystkim naturalne materiały i tkaniny. Jeśli drewno, to oczywiście to z widocznymi słojami. W kwestii kolorów mile widziane są biele i beże, a także kolory ziemi. Z tego też względu możemy korzystać z całej palety brązów. Panele winylowe w brązowej kolorystyce i z widocznymi słojami znajdziemy m.in. w kolekcji marki Viligno. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim dąb w kolorze ciemnego brązu.

Dla miłośników stylu industrialnego polecamy kolekcję Camaro Stone and Design Pur od producenta Polyflor, czyli posadzki winylowe imitujące kamienie oraz surowy beton. W stylu industrialnym na pierwszy plan wyłania się surowość, która ma swoje odzwierciedlenie w surowych murach, elementach wentylacji czy widocznych rurach. Imitacja betonu i kamieni będzie więc najlepszym uzupełnieniem tego stylu.

Ostatnio dość popularny jest również styl glamour rodem z królewskich komnat. Oprócz tak charakterystycznych kolorów, jak róż i fiolet, bardzo często spotyka się również połączenia i bieli i czerni. Dużą rolę odgrywają też typowo luksusowe materiały, jak np. marmur. W ofercie producenta Quick Step znajdziecie płytki winylowe imitujące biały marmur, czarny łupek czy dąb wiktoriański. Tego typu posadzki winylowe pozwolą Wam wprowadzić do wnętrza trochę luksusu.

Jak widzicie, posadzka winylowa sprawdzi się niemalże w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone. Oprócz niewątpliwej wartości estetycznej, podłogi winylowe są niezwykle wytrzymałe, proste w montażu i łatwe do utrzymania w czystości. Nic dziwnego, że coraz częściej stosowane są w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach.

Call Now ButtonZadzwoń teraz