Biuro to miejsce, przez które przewija się wielu ludzi – nie tylko pracowników, ale również klientów. Dlatego też ważne jest, aby podłoga była nie tylko trwała, ale również estetyczna. Jak wybrać idealną podłogę do biura?
Najlepsza podłoga do biura, czyli jaka?
Jakie cechy powinna posiadać idealna podłoga do biura? Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na wygląd. W końcu skoro w biurze odwiedzają nas ciągle klienci, powinniśmy zadbać, by wyglądało ono w pełni profesjonalnie. Podłoga do biura musi pasować do wnętrza, kolorystyki firmy czy stylu całego budynku. Bardzo często wprowadza odpowiedni nastrój, który sprzyja negocjacjom lub sprawia, że klient czuje się jak u siebie w domu.
Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny typ podłogi, warto zastanowić się nad tym, czego od niej oczekujemy. Większość firm chce przede wszystkim, żeby posadzka w biurze była wytrzymała. W końcu będzie ona narażona na duży ruch. Do tego dodajmy nieustanne szuranie krzesłami czy chodzenie na szpilkach – która podłoga jest w stanie to znieść? Wybierając odpowiednią posadzkę powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko natężenie ruchu czy obciążenie podłogi. Zwróćmy również uwagę na takie kwestie, które z pozoru nie maja wielkiego znaczenia. Czy nasze biuro wynajmujemy na dłużej, czy może mamy skłonność do częstego zmieniania siedziby firmy? W tym drugim wypadku nie ma potrzeby kupowania drogiej podłogi, która posłuży nam na lata. Podłogi w biurowcach powinny również być łatwe do utrzymania w czystości, dzięki czemu zaoszczędzimy na wizytach sprzątaczek. Co jest jeszcze istotne? Rodzaj wejścia do biura. Tak, to również ma znaczenie. Jeśli do naszego biura wchodzi się bezpośrednio z dworu, posadzka będzie narażona na wilgoć oraz zanieczyszczenia. W tym przypadku np. wykładzina dywanowa może się nie sprawdzić. W deszczowe dni już po kilku godzinach dywan będzie mokry i brudny.
Jaka podłoga do biura?
Posadzki dywanowe
Dla tych, którzy cenią sobie przytulny, domowy klimat polecamy posadzki dywanowe. Dzięki temu, że możemy kupić wykładziny nie tylko w rulonie, ale także w płytkach, możemy układać z nich przeróżne wzory w dowolnych kolorach. [Poza tym dużym plusem płytek dywanowych jest także fakt, że można je z łatwością wymienić w razie zniszczenia, a przy ich układaniu nie ma dużo odpadów. Zaletą posadzek dywanowych jest nie tylko estetyczny wygląd, ale także komfort chodzenia, tłumienie hałasu oraz dobra izolacyjność termiczna. W naszej firmie możecie zaprojektować również własny wzór, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć wykładzinę, która wpisze się w identyfikację kolorystyczną Waszej firmy. Specjalne technologie indywidualnego nadruku wzoru umożliwiają nam nawet stworzenie wykładziny z firmowym logo.
Podłogi winylowe
Podłogi winylowe mogą być alternatywą dla tych, którzy chcą połączyć komfort użytkowania z eleganckim wyglądem. Jak wiadomo, posadzka winylowa może występować wielu wzorach, które imitują drewno czy beton. Wyglądem mogą przypominać panele, a więc będą świetnie się prezentować w każdej poważnej firmie. To świetna alternatywa dla parkietów czy paneli drewnianych. Przy dużym natężeniu ruchu i ciągłym chodzeniu na szpilkach drewno szybko by się zniszczyło. Panele winylowe są trwałe i praktyczne. Dzięki temu, że są wodoodporne, nie straszna im rozlana kawa. Płytki winylowe mają także dobre właściwości akustyczne, dzięki czemu wyciszają odgłos kroków. Z pewnością ta cecha nas zadowoli, jeśli połowa naszych pracowników to kobiety, które codziennie przychodzą do pracy w szpilkach. Dużym plusem jest też łatwość utrzymania w czystości, szybki montaż oraz bezproblemowa wymiana. Takie podłogi do biur posiadają nawet 25 lat gwarancji.
Posadzka żywiczna
Żywica epoksydowa to coraz popularniejszy materiał nie tylko w domach, ale również w biurach, czyli tam, gdzie wymagana jest odporność na ścieranie i zarysowania. Nawet jeśli w biurze posiadamy fotele na kółkach, nie unikniemy szurania po podłodze – zwłaszcza w deszczowe dni, kiedy pod kółka dostanie się piasek. Na szczęście bezspoinowy system posadzek żywicznych jest odporny na wszelkie obciążenia mechaniczne i rysy. Zaletą jest również antypoślizgowość – w końcu kwestia bezpieczeństwa w pracy jest bardzo ważna. Co ważne, posadzki z żywicy, dzięki zastosowaniu kwarcu czy innych kruszyw, mają również duże walory estetyczne, co niewątpliwie wpłynie na prestiż firmy. Również naprawa posadzki żywicznej nie jest skomplikowana, więc w razie jakichkolwiek zarysowań możemy szybko uporać się z problemem.
Jak widać, wybór konkretnej posadzki do biura zależy od wielu czynników. Zanim więc zakupimy konkretny rodzaj podłogi, zastanówmy się nad tym, jak będzie wyglądać jej eksploatacja oraz w jakim stylu urządzamy biuro. Dzięki temu wybierzemy estetyczną i funkcjonalną podłogę, która będzie nam służyć przez lata.