Otwarte: Pon  – Pią: 08:00 – 16:00, Sob: nieczynne

Dlaczego kochamy podłogi winylowe? 1

Podłoga jest ważnym elementem wykończenia wnętrza. Elementem, który pochłania dużo czasu i środków, ale także nadaje wnętrzu niepowtarzalny wygląd, elegancję i ma zapewnić komfort użytkowania. Od wielu lat za najbardziej ekskluzywne, przyjazne człowiekowi, bezpieczne, uznaje się podłogi z naturalnych surowców, takich jak drewno, kamień czy ceramika. Jednak podłogi z tych materiałów są drogie, wymagają dużo zabiegów, by je wyczyścić i właściwie konserwować. Nie zawsze też sprawdzają w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego. Klienci od dawna poszukiwali podłóg, które byłyby piękne, praktyczne i mniej kosztowne niż podłogi z drewna czy kamienia.

Taką podłogą są panele i płytki winylowe lub LVT, czyli z j. ang. Luxury Vinyl Tile (luksusowa płytka winylowa). Jest to rozwiązanie, które ma ugruntowaną pozycję na rynkach zachodnich, a w Polsce podbija rynek od kilku lat.

Niezwykle bogate wzornictwo, kolorystyka, faktura odwzorowująca drewno, kamień, beton, blachę dają możliwość różnej aranżacji wnętrz. Doskonale się łączą z innymi rodzajami podłóg. Spełniają marzenia klientów o idealnej, luksusowej podłodze.

Podłogi LVT składają się z kilku warstw. Zewnętrzna, przezroczysta, warstwa ochronna jest specjalnie utwardzona. Następnie jest warstwa dekoracyjna i stabilizacyjna. Kolejna warstwa nośna decyduje o trwałości podłogi winylowej.

Panele i płytki winylowe są łatwe w montażu. Możemy je przykleić do podłoża specjalnym klejem lub położyć jako podłogę pływającą jak zwykłe panele. Jeżeli mamy płytki ceramiczne czy gresowe, nie musimy ich zrywać, aby położyć na nich podłogę winylową. Po podłodze winylowej możemy chodzić kilka godzin po montażu.

Podłogi winylowe wyróżnia duża wytrzymałość na ścieranie i uderzenia, a także elastyczność oraz wodoodporność. Ponadto mają one dobre właściwości akustyczne, są ciche, ciepłe i przyjemne w dotyku. Panele i płytki winylowe posiadają certyfikaty potwierdzające niską emisję organicznych związków lotnych. Są całkowicie bezpieczne dla ludzi.

Panele i płytki winylowe doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, domach, biurach; w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej; w miejscach obciążonych intensywnym ruchem, narażonych na wilgoć i zabrudzenia.

W mieszkaniu płytki winylowe świetnie będą wyglądać w kuchni czy łazience, a panele w salonie, sypialni i pokoju dziecięcym.

Elegancja i trwałość pozwolą nam użytkować podłogi winylowe (panele i płytki) przez wiele lat. Dodatkową zaletą jest fakt, że posiadają wyjątkowo małą grubość, dlatego świetnie się sprawdzą podczas remontu.

Na uwagę zasługuje także wyjątkowa łatwość utrzymania w czystości. Podłogi te są zabezpieczone odpowiednimi apreturami, dlatego usunięcie śladów po markerze czy rozlanym lakierze nie stanowi najmniejszego problemu. Plamy znikają bez śladu.

Podłogi winylowe można szybko odnowić, nie potrzeba na to dużych środków finansowych ani długiego czasu.

W ofercie mamy kilkaset wzorów paneli i płytek winylowych producentów, którzy są liderami na rynku LVT w Europie od wielu lat. Ich wyjątkową jakość potwierdza wieloletnia, fabryczna gwarancja.

Podłoga winylowa to podłoga jak marzenie!

Call Now ButtonZadzwoń teraz